Strona główna » Różne oblicza stali
Kategorie
Promocje

Różne oblicza stali

Stal to w zasadzie określenie stopu żelaza i węgla. Jednak właściwości stali bardzo istotnie zmieniają się w zależności od proporcji podstawowych składników, a także obecności niewielkich domieszek innych pierwiastków. O rodzajach stali, ich właściwościach i dlaczego jest to dla nas - użytkowników noży - tak bardzo istotne, będziemy starali się pisać w tym rozdziale.

Stal nierdzewna czy węglowa?

Wyświetleń: 90
Odpowiedź na to tylko z pozoru proste pytanie też, tylko z pozoru wydaje się oczywista. Nie chodzi tu bowiem wyłącznie o fakt czy nóż będzie nierdzewny, czy też będziemy musieli poświęcić mu odrobinę więcej czasu na konserwację. Zagadnienie jest trochę bardziej złożone, a na dobór właściwego noża ma wpływ kilka czynników takich jak rodzaj prac do których użyjemy noża, intensywność użytkowania czy zasobność naszego portfela.
Przeczytaj całość

Yasuki hagane, czyli YSS (Yasuki Speciality Steel)

Wyświetleń: 122
Hitachi Metals Ltd. jest znany jako producent YSS „Yasuki hagane” (Yasuki Speciality Steel) dla przemysłu sztućców. Pierwotnie stal ta była wytwarzana w Yasugi w prefekturze Shimane stąd jej nazwa. Stal hagane była ręcznie wytwarzana od czasów starożytnych i używana do produkcji japońskich mieczy.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
0123
0
15189 odwiedzin naifu.pl od 17 października 2019